flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Положення про суддю-речника Шостого апеляційного адміністративного суду

Додаток № 1

до рішення зборів суддів

Шостого апеляційного

адміністративного

суду від 08 жовтня 2018 року

 

Положення про суддю-речника

Шостого апеляційного адміністративного суду

 

  1. Дане Положення розроблене з метою практичного впровадження рекомендацій Міжнародної конференції «Зміцнення довіри до судової влади через покращення взаємної комунікації», схвалених рішенням Ради суддів України від 12 березня 2015 року № 14, та визначає статус і обсяг повноважень судді-речника Шостого апеляційного адміністративного суду.
  1. Суддя-речник – обраний зборами суддів Шостого апеляційного адміністративного суду суддя цього суду, уповноважений надавати офіційні коментарі, інтерв’ю від імені суду представникам засобів масової інформації, брати участь у прес-конференціях, брифінгах, інших заходах публічного характеру за участю представників засобів масової інформації, а також виконувати інші повноваження, спрямовані на реалізацію комунікаційної стратегії суду.
  1. Суддя-речник обирається зборами суддів Шостого апеляційного адміністративного суду з числа суддів цього суду.
  1. Кандидатура судді-речника може бути запропонована будь-яким суддею Шостого апеляційного адміністративного суду, а також самим суддею, який бажає бути обраним. Згода судді на обрання речником є обов’язковою.
  1. Збори суддів вправі у будь-який момент переобрати суддю-речника. Повноваження судді-речника припиняються також на підставі відповідного рішення зборів суддів у випадку відмови судді від продовження виконання обов’язків речника або відрахування судді зі штату Шостого апеляційного адміністративного суду.
  1. Суддя-речник:

– бере участь у регулярних або спеціальних прес-конференціях, брифінгах, інших заходах публічного характеру за участю представників засобів масової інформації;

– бере участь у розробці комунікаційної стратегії суду;

– надає офіційні коментарі, відповіді, інтерв’ю від імені суду представникам засобів масової інформації, у тому числі у справах, що

становлять суспільний інтерес;

– погоджує прес-релізи, що готуються прес-секретарем або особою, на яку покладено обов'язки прес-секретаря суду;

– сприяє налагодженню діалогу та добрих стосунків між представниками засобів масової інформації та судом;

– пропонує модель реагування на критичні публікації у відношенні суду і бере участь у розробці плану дій;

– бере участь у підготовці та погоджує зміст коментарів, статей тощо, відповідаючи на негативну або помилкову публікацію стосовно суду;

– виконує інші повноваження, спрямовані на реалізацію комунікаційної стратегії суду.

  1. Суддя-речник має право:

– отримувати від суддів, працівників апарату суду інформацію, необхідну для виконання повноважень, передбачених п. 6 цього Положення;

– звертатися до органів державної влади, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та організаційного підпорядкування з запитами про надання інформації, необхідної для виконання повноважень, передбачених п. 6 цього Положення.

  1. Збори суддів своїм рішенням можуть обрати суддю, який на час тимчасової відсутності судді-речника виконує його обов’язки.