flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Шостому апеляційному адміністративному суді для зручності відвідувачів суду обладнана кімната для ознайомлення з матеріалами справ. Вона розміщується за адресою суду: вул. Московська 8, корпус 30, зала судового засідання №6.

Відповідно до чинного законодавства України особи, які беруть участь у судовому провадженні, мають право знайомитися з матеріалами справ, робити з них витяги, знімати копії з документів, долучених до справи, одержувати копії судових рішень.

Отримати матеріали судової справи для ознайомлення Ви можете на підставі заяви (завантажити бланк) протягом робочого часу (див. розпорядок роботи суду).

До заяви про ознайомлення зі справами Вам потрібно надати документ, що посвідчує особу, документ на підтвердження повноважень представника (якщо заява подається представником), зокрема:

- службове посвідчення;

- документи, що підтверджують повноваження адвоката на надання правової допомоги (довіреність, ордер);

- доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги;

- дорученість державного органу, уповноваженого законом представляти свої інтереси у суді.

Одночасно з подачею заяви узгоджується зручні дата і час для ознайомлення зі справою.

Заяву про ознайомлення з матеріалами справи можна надіслати на електронну адресу суду inbox@6aa.court.gov.ua або поштовим відправленням на адресу суду: вул. Московська, 8, корп. 30, м. Київ, 01010. У заяві необхідно зазначити контактний номер телефону, за яким можна узгодити дату і час ознайомлення зі справою.

Також узгодити дату і час ознайомлення зі справою Ви можете за номером телефону: (063) 068-26-12.

Ознайомлення з матеріалами справи здійснюється виключно у приміщенні суду, у кімнаті для ознайомлення зі справами, та в присутності працівника апарату суду протягом робочого часу суду.

 

 

Особливості надання справи для ознайомлення помічнику адвоката

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 16 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат може мати помічників з числа осіб, які мають повну вищу юридичну освіту. Помічники адвоката працюють на підставі трудового договору (контракту), укладеного з адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням, з додержанням вимог цього Закону і законодавства про працю.

Помічник адвоката виконує доручення адвоката у справах, що знаходяться у провадженні адвоката, крім тих, що належать до процесуальних повноважень (прав та обов'язків) адвоката.

Положення про помічника адвоката затверджується Радою адвокатів України.

У свою чергу згідно з п. 8.2.6 Положення про помічника адвоката, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 25 вересня 2015 року № 113 (зі змінами) помічник адвоката (адвокатського бюро, об’єднання), за умови надання письмової згоди клієнтом адвоката (адвокатського бюро, об’єднання), має право у нескладних справах за дорученням адвоката знайомитися з матеріалами справи, робити виписки та копії.

Отже, рішенням органу адвокатського самоврядування визначені обов’язкові умови, за яких помічник адвоката має право знайомитися з матеріалами справи, а саме:

Письмова згода клієнта на ознайомлення помічника адвоката з матеріалами справи може міститися у договорі про надання юридичних послуг чи бути викладеною в іншій зручній для сторін договору письмовій формі.